Haber

Enerji kahramanları UEDAŞ afet bölgesinden çekilmiyor

BURSA (İGFA) –UEDAŞ ekipleri, Kahramanmaraş merkezli depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’da güçlendirme çalışmalarını ilk günden bu yana hız kesmeden sürdürüyor.

Enerji ve Konvansiyonel Kaynaklar Bakanlığı öncülüğünde, AFAD ve TEDAŞ’ın uyumu ile şehrin mahallelerinde görev üstlenen UEDAŞ saha grupları, aydınlatma, ek gibi çalışmalarla güç sürekliliğinin sağlanmasına temel oluşturuyor. direk ve iletkenlerin yanı sıra trafo alanlarında bakım ve onarım işleri yapmaktadır.

Hataylı ekiplerin afet bölgesinde bulunan alternatif elektrik saatinin teknik detaylarını anlatan UEDAŞ Genel Müdürü Gökay Fatih Danacı, “Arama kurtarma ekibimiz depremin olduğu ilk gün bölgeye ulaşarak bölgeden çekmeyi başardı. 89’uncu saatte enkazdan 2 kişi sağ olarak çıktı.Eş zamanlı olarak bölgeye yardım tırlarımızı gönderdik.30 kişilik ekibimiz Hatay’a ulaştı.İlk gün başlayan çalışmalarımız bugün de devam ediyor.Ekiplerimiz tüm görevlerini eksiksiz yerine getiriyor. güç dağıtımı ve sürekliliğin sağlanması ile ilgili görevler.Güçlü ve meşakkatli bir süreçtir.Toroslar EDAŞ olarak sahada iyi bir koordinasyon sağlayarak elektriğin en hızlı şekilde ulaştırılmasını sağlamaktayız.Emeği geçen tüm dostlarımıza teşekkür ederim. bölgede 15 günde bir dönüşümlü olarak çalıştı. Bize verilen misyonu son güne kadar yerine getireceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu