Haber

ABD’de kasırgada en az 5 kişi öldü

YENİ ABD’nin Missouri eyaletinde meydana gelen kasırganın en az 5 kişinin hayatını kaybettiği ve büyük hasara yol açtığı belirtildi.

Bollinger İlçesi Şerifi Casey Graham’ın açıklamasına ve eyalet yetkililerine göre St. Louis kentinin 80 kilometre güneyinde meydana gelen hortum, ilk belirlemelere göre 5 kişinin hayatına mal olurken, geride büyük enkaz bıraktı.

Kasırganın şiddetiyle ağaçların kökünden söküldüğü, evlerin dış cephelerinin ve çatılarının parçalara ayrıldığı bildirildi.

Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği eyalette, hortumun yaklaşık 30 kilometre yerde kaldıktan sonra göğe yükseldiği ve bu esnada önüne çıkan her şeyi yerle bir ettiği kaydedildi.

Missouri Valisi Mike Parson, “Bollinger County’deki kasırga nedeniyle can kaybı ve yaralanmaları doğruladık” tweet attı. Kurtarma çalışmalarına katıldığı bilgisini acil durum görevlisi ile paylaştı.

Missouri Eyalet Karayolu Polisi de kasırganın zararını gözler önüne seren drone sahnelerini Twitter’da paylaşarak, daha fazla can kaybını önlemek için vatandaşlara tehlikeli bölgeden uzak durmaları tavsiyesinde bulundu.

Ulusal Hava Durumu Servisi, yüksek hasarlı kasırganın saatte yaklaşık 210 kilometre hızla hareket ettiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu