Haber

Memduh Büyükkılıç’tan 8 Mart mesajı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda şunları söyledi:

“Toplumun ve ailenin temel taşı olan kadınlarımız her zaman fedakarlığın, gücün, dayanışmanın ve sevginin kaynağı olmuştur. Tüm zorluklar karşısında dimdik ayakta durabilmiş, toplumsal, siyasal ve daha birçok alanda değerli roller üstlenmiştir. Peygamber Efendimiz (SAV) bir hadisinde ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ diyerek kadınlarımızın ne kadar değerli olduğunu bizlere göstermiştir. Hanım anadır, hanım eştir, hanım şefkattir, hanım güçtür, hanım sevgidir. Temsil ettiği her duyguyu kalbinde tutuyor.”

“MUHTEŞEM TARİHİMİZE GÜZEL TÜRK KADINLARI KATILDI”

Tarihteki çok değerli çabalarda kadınların rolüne vurgu yapan Önder Büyükkılıç, “Tarihimizde kahramanlıkları ve büyük mücadeleleriyle adından söz ettiren çok kadın var. Öyle ki Nene Hatun, Fatma Bacı, Şerife Bacı gibi nice Türk kadını şanlı tarihimizde yerini almıştır. Toplumun gücü önce kadınlardan sonra birlik ve beraberlikten gelir.

Büyükkılıç, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak, “Kadınlarımızın, fedakar annelerimizin, şehit ve gazilerimizin eş ve annelerinin, varlığımıza sevgi ve şefkat katan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarız” dedi. varlıklarıyla yaşamları ve dünyayı. Seni kutlarım. Hayırlı olsun” dedi.

Yanıtlaİlet

haberdaday.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu