Ekonomi

Konut fiyatları, Hedef kazanç raporu, Euro bölgesi enflasyonu – Piyasalarda neler oluyor?

Investing.com – Ocak ayı konut fiyatları ve tüketici güveni verileri, ABD konut piyasasında canlanma işaretleri arasında açıklanacak. Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) faiz artırımına ilişkin beklentiler, İspanya ve Fransa’daki yüksek enflasyon bilgilerinin ardından yeni bir zirveye ulaştı. hedef Çeyrek karı beklentileri aştı, ancak gelecek yıl için beklentiler zayıf. Rupert Murdoch; Fox News sunucularının 2020 başkanlık seçimlerinde yolsuzlukla ilgili yanlış argümanları desteklediğini yaptığı açıklamada itiraf etti. Petrol, ABD borsa verileri öncesinde yükseldi.

İşte 28 Şubat Salı günü finans piyasalarında bilmeniz gerekenler:

1. Konut fiyatları ve tüketici güveni

Ocak ayında ABD’de duyurulacak. ev fiyatıRapor, piyasanın dibi görmüş olabileceğini öne sürüyor. yeniVe askıya alınan ev satışlarıŞaşırtıcı derecede güçlü verilerden sonra muhtemelen normalden daha fazla dikkat çekecektir.

S&P Bileşik konut fiyat endeksiborçlanma maliyetlerinin yükselmesi ve satın alma gücünün düşmesi nedeniyle son beş aydır üst üste düşüş yaşıyor.

Ayrıca, Chicago Fed Satınalma Müdürlerinin Listesive Konferans Kurulu tüketici güven anketiBeklemek.

2. Ocak ayı TÜFE’nin beklentilerin üzerinde gelmesinin ardından Avrupa Merkez Bankası’nın faiz artırımına gideceğine dair beklentiler arttı.

avro bölgesindeki tahvil getirileri; Bölgenin ikinci ve dördüncü büyük ekonomileri olan Fransa ve İspanya’da Şubat ayında beklentilerin oldukça üzerinde gerçekleşen enflasyon rakamlarının ardından yükselişi hız kesmeden devam etti.

Fransa’da tüketici fiyatları%0,9 artış yıllık oranDiğer veriler %6,2’ye yükselirken, tüketici harcaması şaşırtıcı derecede güçlü olduğunu kanıtladı. Bu arada, İspanya’da fiyatlar değişiklik olmayacağı beklentisine rağmen aylık olarak yükseliyor. %biryüksek artış ile.

2 yılTahvil faizleri altı baz puana kadar yükseldi ECB oranlarıiçin en yüksek beklentilerini yaklaşık %4’e kaydırıyor. 10 yılBund getirisi %2,66 ile 12 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

3. Hisse senetleri artıyor; Hedef, yüksek fayda raporu sunarken düşük bir kılavuz paylaştı

ABD borsaları yön bulmakta zorlanırken, kayda değer bir haberin olmadığı bir günde dikkatlerin ay sonu pozisyonlamasına çevrilmesi bekleniyor.

Dow Jones%0.1 yükselirken S&P 500Ve Nasdak 100 %0,2 arttı. Gösterge nakit endeksleri Pazartesi günü %0,2 ve %0,6’nın ortasında değer kazanarak pozitif bir gün geçirdi.

Günün en değerli açıklaması dördüncü çeyrek kazanç beklentileriHedef (NYSE: TGT) olmuş.

İlgilenebilecek diğer hisse senetleri arasında; Kurumsal müşteriler arasında ayak izinin genişlediğine dair kanıtların ardından pazar öncesi %6,8 artış Zoom Görüntü İletişimi(NASDAQ: ZM ) dahildir. Şirketin hem bu çeyreğe hem de tüm yıla ilişkin beklentileri piyasa beklentilerinin oldukça üzerinde gerçekleşti. Ancak, Occidental Petrol (NYSE: OKSİ ), Wall Street tahminlerini kaçırdıktan sonra baskı altında. Otomatik Bölge (NYSE: AZO), Gelişmiş Otomobil Parçaları(NYSE: AAP) Ve Sempra Enerji(NYSE: SRE) pazar öncesi; Canavar İçecek(NASDAQ: MNST), HP (NYSE: HPQ) ve Rivian (NASDAQ: RIVN) kapanıştan sonra rapor verecektir.

4. Murdoch, Fox sunucularının yanlış seçim argümanlarını desteklediğini söylüyor

Rupert Murdoch yaptığı açıklamada, Sean Hannity, Lou Dobbs ve Maria Bartiromo gibi Fox News sunucularının 2020 başkanlık seçimlerinde hile yapıldığına dair asılsız iddiaları desteklediğini itiraf etti.

Dominion Voting Systems by Fox’un Açıklaması (NASDAQ: FOXA ) hakkında açılan hakaret davasıyla temas halinde. Fox’un en büyük hissedarı Murdoch, herhangi bir seçim hilesi iddiasına inanmadığını, ancak şirketin One America ve Newsmax gibi izleyicileri kaybetmektense bu iddiaları yayma baskısı altında olduğunu itiraf etti.

Açıklamalardan bir hafta önce Murdoch; On yıl önce Fox, The Wall Street Journal ve bir dizi İngiltere ve Avustralya haber kanalının (NASDAQ:) sahibi olan News Corp. NWSA) medya imparatorluğunu yeniden bir araya getirme planlarından vazgeçti.

5. Ham petrol ABD stokları öncesinde yükseldi

endüstriyel üretim Ocak ayında son yedi ayın en büyük düşüşünü yaşadığı Japonya’dan gelen zayıf ekonomik verilere rağmen ham petrol fiyatları bir miktar güçlendi. Suudi Arabistan’ın Nisan ayı resmi satış fiyatlarını yeniden artırabileceğine dair haberler de fiyatları destekledi.

Dikkat muhtemelen Amerikan Petrol Enstitüsü API’nin paylaşacağı ABD hisse senedi bilgileri olacaktır. Bu bilgi, ticari ham petrol stoklarının son sekiz haftada toplamda 50 milyon varilden fazla arttığını gösteriyor. Ancak, geçen yılki piyasa sıkışmasının bir sonucu olarak hala tarihsel olarak düşük seviyelerde.

WTI%1,6 artışla 76,87 dolara yükseldi ve yaklaşık bir haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. brent%1,4 artarak 83,21 dolardan alıcı buldu.

Yazar: Geoffrey Smith

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu