Haber

Hakemin tepkisi çığ gibi büyüyor! Galatasaray kulübü üyesi Lale Orta hakkında suç duyurusunda bulundu

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Lale Orta ile Galatasaray arasındaki gerilim dinmiyor. Galatasaray Kulübü üyesi Fırat Develioğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Lale Orta hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

AVUKAT AÇIKLAMA YAPTI

Fırat Develioğlu’nun avukatı Eser Çömlekçioğlu, kabahat duyurusuna ilişkin yaptığı açıklamada, “Müvekkilim Fırat Develioğlu, Galatasaray’ın ve Türk futbolunun saf menfaatlerini korumak amacıyla, TCK ve diğer ilgili mevzuat gereğince, Kamuoyunda ve futbol camiasında gün yüzüne çıkan MHK lideri Lale Orta ve yakın çevresi hakkında, “Bir vatandaş olarak ve Galatasaray Kulübü mensubu olarak gerçeklerin ortaya çıkması için ilgili kişiler hakkında suç duyurusunda bulunmuştur. aydınlığa kavuşturmak ve temiz bir futbol anlayışının hakim olması için. Soruşturmanın yetkisi açısından sağlıklı bir soruşturma yürütülebilmesi için gerekli tüm bilgiler savcılığa iletilmiştir. Kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.” sözlerine yer verdi.

NE OLDU?

MHK Lideri Lale Orta’nın, Galatasaray – Kasımpaşa maçında Donk’un Zaniolo’ya yaptığı hareketi kırmızı kart olarak nitelendiren eski hakemlere tepki göstererek özet görüntüleri değiştirdiği iddia edildi. Lale Orta yaptığı yazılı açıklamayla iddiaları yalanladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu