Haber

Deprem bölgesine yapılan yardımların yanı sıra Samsun’dan da yürekleri ısıtan mesajlar gönderildi.

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen iller için Samsun’un Havza ilçesinde başlatılan kampanyaya gelen yardım paketlerinden duygulu notlar çıktı.

Havza Kaymakamlığı ve Havza Belediyesi öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası kapsamında Havza Belediyesi Kültür Merkezi’ne gelen yardımlar ayrıştırılarak paketleniyor. Yardım paketlerinde çocuklar için gönderilen oyuncak kutusuna miniklerin yazdığı notlar yürekleri ısıttı.

Asya Tuna adında bir çocuğun getirdiği beslenme çantasının içinde 4 oyuncak ve bir not vardı. Notta “Merhaba ben Asya Tuna. Sen benim kardeşimsin. Seni çok seviyorum. Senin için dua ediyorum.” yazdığı ortaya çıktı.

Peluş ayı ve kıyafetlerin yanında “Canım kardeşlerimizin kıyafetleri. Bazıları çok az kullanılmış ya da hiç kullanılmamış. Umarım beğenirsiniz, mutlu olursunuz. Geçecek bu zor günler Allah’ım. Dualarımız seninle.Kardeşin var mı bilmiyoruz ama üç olmasa da bir ablan var.Sen çok güçlüsün.Ümidini kaybetme.” Yardım kutuları ile birlikte beyin sarsıntısı bölgesine yazılı not da gönderildi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, bundan sonra deprem bölgesine gönderilecek yardım araçlarının bölgeden gelen talep doğrultusunda oluşturulacağını kaydetti.

ihsangazihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu